Alates 2020 aastast on Eesti Haigekassa tervishoiuteenuste loetelus uus teenus – väljaspool kodu osutatava üldhooldusteenuse õeteenus. Täne uuele teenusele töötab Väätsa eakate kodus alates 01.04.2020 täiskohaga medistiiniõde. Teenust pakub TNP Konsultatsioonid.

Alates 01.01.2021 kehtivad Väätsa eakate kodus järgmised kohatasu hinnad (Türi Vallavalitsuse korraldus 6. oktoober 2020 nr 312)

Koht kaheses toas 960 eurot,
Koht üksinda toas 1350 eurot,

Alates 01.01.2023 kehtivad Väätsa eakate kodus järgmised kohatasu hinnad (Türi Vallavalitsuse korraldus 12. oktoober 2022 nr 307)

Koht kaheses toas 1200 eurot
Koht üksinda toas 1600 eurot

 

 

Visioon

Väätsa Eakate kodu on tuntud ja tunnustatud kvaliteetset ning kliendist lähtuvat üldhooldusteenust pakkuv eakatekodu.

Missioon

Väätsa Eakate kodu tagab klientidele nende individuaalsetest vajadustest lähtuva hoolduse ja parima elukvaliteedi, pakkudes turvatunnet ning häid tänapäevaseid elutingimusi.

 

 

Väätsa eakate kodu pakub ööpäevaringset hooldust eakatele või puudega inimestele. Saame toetada klienti ja tema perekonda, vähendades nii lähedaste kui eaka inimese muret igapäevase hakkamasaamise pärast.

Meie eesmärk on turvalise keskkonna ja toimetuleku tagamine täisealisele isikule, kes terviseseisundist, tegevusvõimest või elukeskkonnast tulenevatel põhjustel ei suuda kodustes tingimustes ajutiselt või püsivalt iseseisvalt toime tulla.

Asume looduskaunis kohas Väätsa mõisa läheduses (5 km Paide linnast).

Väätsa eakate kodu on projekteeritud eakate vajadusi silmas pidades ja sobib inimestele, kes armastavad rahulikku keskkonda.

Maja kahel korrusel saab liikuda ratastoolide ja teiste liikumisabivahenditega, lisaks on hoones lift, mis hõlbustab liikumist korruste vahel.

Klientide päralt on kaasaegselt sisustatud kahekohalised ruumikad toad, söögisaal, saun, raamatukogu, võimalused huvitegevuseks ja suur saal ürituste korraldamiseks.

Toad on sisustatud uue, moodsa ja vastupidava vineermööbliga. Igas toas on dušš, WC, funktsionaalvoodid,  televiisor, külmik. Samuti pääseb igast toast  lõunapoolsele rõdule, kust avaneb kaunis vaade õunapuuaiale ja mõisapargile.

Olemas on ka külalistetuba, juhuks, kui soovite oma lähedast külastada ja olla temaga kauem koos.

Eakate kodus on pesumaja, kus saavad uue värskuse nii klientide isiklikud riided kui voodipesu. Saun  on  kohandatud ka liikumispuudega inimestele. Klientide tervist jälgib meditsiiniõde. Majja on tellitud ajalehed, ajakirjad, võimalus on aega veeta ühiselt televiisorit vaadates või tegelus- ning vestlusringides osaledes. Tähistame rahvakalendri ja muid tähtpäevi ning hoolealuste sünnipäevasid. Teeme koostööd valla eakate seltsi, rahvamaja, raamatukogu, kooli ja lasteaiaga.

Eakate kodus on kohti kuni 38 kliendile, valida saab elamise ühe- ja kahekohaliste tubade vahel, eraldi on komplekteeritud toad erivajadustega klientidele.

Eakate kodus pakutakse kliendile teenuseid vastavalt individuaalsetele vajadustele – abistatakse söömisel ja pesemisel, tuletatakse meelde ravimivõtmist, koristatakse tuba ja pestakse pesu.

Alates 1. aprillist 2020 töötab Väätsa eakate kodus meditsiiniõde.

Meie hoolitseme klientide eest nagu oma vanaema-vanaisa eest!