Väätsa eakate kodu on üks Eestisse ehitatud liginullenergia näidishoonest, mis on projekteeritud võimalikult energiasäästlikult, seda nii ilmakaari, päikese liikumist ja hoonesiseseid tegureid arvestades. Ehitusmaterjalide ning sisustuselementidena on kasutatud kõige kaasaegsemaid energiasäästu lahendusi alates päikesetõkke kardinatest, lõpetades madala soojusjuhtivusega klaasidega. Hoone katusel on päikesekollektorid, mis toodavad maja kütte- ja tarbevett 10,5 kW. Vajaminev päevane elekter saadakse katusel olevatest päikesepaneelidest 16 kW. Pimedal ajal soojendab maja belletkatel.

Eakate kodu monitoorib oma energia tootmist ja tarbimist kokku 24 anduriga, mis võimaldavad jälgida välisvalgustuse, pistikute, köögi, ventilatsiooni eri osade, päikesepaneelide jne. energia liikumist. Saadud andmed on mõeldud järelduste tegemiseks ülikoolidele ja ehitajatele. Andmete saamiseks tuleb ühendust võtta Väätsa vallavalitsuse ehitusnõunikuga (e-mail: heigo.laaneoks@vaatsa.ee).

Aastal 2019. peavad kõik renoveeritavad või rajatavad hooned olema liginullenergia hooned, aastal 2021 laieneb Euroopa direktiiv kõigile eramutele. Väätsa eakate kodu järgi projekteeritakse tulevikus sadu kodusid üle Eesti. Maja elanike igapäevane energia tarbimine aitab analüüsida energiatarbimis käitumist ja võimaldab edaspidiseks säästlikumaid järeldusi teha.